Piersi od zawsze były atrybutem kobiecości. Niestety, nie wszystkie panie mogą się pochwalić naturalnie obfitymi kształtami w tym obszarze ciała. Również odchudzanie sprawia, że zmniejsza się każda partia naszego ciała – zazwyczaj z biustem na czele. Do tego dochodzą inne problemy, jak np. asymetria piersi, która dla jej posiadaczek jest źródłem wielu kompleksów. Aby poprawić swój wygląd i poczuć się pewniej, część kobiet decyduje się na inwazyjny zabieg powiększenia biustu za pomocą implantów. Jednak po takiej operacji okres rekonwalescencji jest bardzo długi i bolesny, a piersi często nie wyglądają po niej naturalnie. To odstrasza znaczną część zainteresowanych i bywa powodem niezadowolenia tych, które jednak na zabieg się zdecydowały. Jednak świat idzie naprzód, a wraz z nim medycyna estetyczna. Dlatego pojawił się całkiem nowy zabieg, który zachwyci grono niezdecydowanych pań, a nawet poprawi nieco wygląd ofiar nieudanych operacji. Mowa o zabiegu Aquafilling Bodyline – powiększanie biustu bez skalpela!

Aquafilling Bodyline – na czym to polega?

Zabieg ten to niemal bezinwazyjne powiększanie biustu za pomocą specjalnego roztworu. Preparat składa się w 98% z soli fizjologicznej, a w 2% z poliamidu – substancji wiążącej sól i nadającej roztworowi objętość. W trakcie procedury żel wstrzykuje się do tkanek miękkich, za pomocą igieł lub kaniuli, co znacznie ogranicza urazy tkanek w miejscu wprowadzania preparatu – opisują eksperci z kliniki MediArt Instytut. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a także, by poprawić komfort pacjenta, środek znieczulający dodaje się do wstrzykiwanego preparatu. Procedura jest więc niemal bezbolesna, a pacjentka może wrócić do codziennych czynności 24 godziny po zabiegu. Czas trwania to ok. 90 minut.

Rezultaty powiększania piersi metodą Aquafilling Bodyline

Efekty zabiegu w dużej mierze będą zależały od oczekiwań pacjentki. Zależnie od problemu, możliwe jest:

  • uzyskanie odpowiednich proporcji piersi, usunięcie asymetrii,
  • powiększenie, podniesienie i ujędrnienie biustu,
  • wypełnienie i zniwelowanie deformacji pooperacyjnych.

Zabieg można również przeprowadzić na pośladkach – efekty będą podobne, co w przypadku biustu. Jest to również dobra metoda na wygładzenie skóry po liposukcji czy pozbycie się problemu płaskich pośladków.

Efekty widać wyraźnie już po 7 dniach, kiedy zejdzie lekka opuchlizna. Rezultaty utrzymują się, co najmniej, przez 5 lat.

Powiększanie biustu z Aquafilling Bodyline – co po zabiegu?

Chociaż w przypadku tej metody pacjentka może niemal natychmiast wrócić do swoich codziennych aktywności, będzie musiała pamiętać o kilku nowych obowiązkach – przypominają eksperci z MediArt Instytut. Należą do nich:

  • wizyty kontrolne ustalane z lekarzem,
  • unikanie ucisku na obszar pozabiegowym oraz wysiłku fizycznego,
  • samodzielne zmiany opatrunku codziennie przez 6-7 dni (wystarczy zwykły środek odkażający i jałowy plaster),
  • unikanie mycia miejsca wkłucia pod bieżącą wodą przez 5-7 dni,
  • wykonywanie delikatnego masażu w miejscu wykonania zabiegu, zgodnie z zaleceniem lekarza,
  • noszenie specjalnej bielizny modelującej przez 3-4 tygodnie,
  • unikanie sauny i opalania w ciągu miesiąca od przeprowadzenia procedury.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany