Zmarszczki są zmora wielu kobiet. Każda z nich chciałaby cieszyć się gładką i jędrną skórą jak najdłużej. Niestety, w pewnym wieku skóra traci sporo elastyczności i pojawiają się na przykład zmarszczki na czole. Na szczęściej dzisiaj zabiegi medycyny estetycznej są dostępne praktycznie dla każdego. Warto rozważyć lifting twarzy, jeśli jej wygląd spędza sen z powiek. Co trzeba wiedzieć o liftingu i jaki wybrać?

Lifting, czyli lek na całe zło?

Zanim zdecydujemy się na jakąkolwiek ingerencję chirurga medycyny estetycznej, warto rozważyć wszystkie możliwości. Wiadomo, że stosowanie kremów na zmarszczki nie rozwiąże problemu, ale są jeszcze inne warianty. Takie jak na przykład zabiegi kosmetyczne: złuszczanie przy pomocy kwasów lub mikrodermabrazja, a także różnego rodzaju zabiegu ujędrniające skórę (np. przy użyciu światła lasera). Należy jednak pamiętać, że lifting twarzy gwarantuje spektakularne efekty, nieosiągalne w przypadku innych metod. Jest jedynym zabiegiem, którego skuteczności możemy być pewni. Na jakie efekty liftingu możemy liczyć? Oto najważniejsze z nich:

  • wygładzenie skóry
  • uniesienie owalu i poprawa kształtu twarzy
  • podniesienie brwi i optyczne zwiększenie powierzchni powiek
  • wygładzenie zmarszczek na czole
  • zwiększenie jędrności i elastyczności skóry

Jak wygląda zabieg liftingu?

Najbardziej polecanym liftingiem jest zabieg Endotine, polecany do wygładzenia zmarszczek na czole i podniesienia brwi. O to, jak wygląda ta metoda i jaki jest dokładny przebieg samego zabiegu, zapytaliśmy ekspertów z Centrum Medycznego Bieńkowski:

  • zabieg rozpoczyna się od małego nacięcia skóry u nasady włosów (dzięki czemu blizny są niewidoczne), nacięcie ma 2-3cm
  • po wybraniu odpowiedniego miejsca wykonuje się otwór mocujący (3mm otwór w blaszce zewnętrznej kości czaszki)
  • następnie następuje zamocowanie implantu Endotine w wywierconym otworze
  • lekarz naciąga skórę (tak, aby brwi pacjenta znalazły się na pożądanej wysokości a zmarszczki wygładziły się) i mocuje ją na specjalnych zaczepach przyciskając palcami
  • ostatni etap to założenie specjalnego opatrunku uciskowego, który zapobiegnie przemieszczaniu się tkanek

Dlaczego warto zdecydować się na lifting?

Zmarszczki to problem, z którym borykają się wszyscy – jest to po prostu oznaka upływającego czasu. Nie każdy jednak czuje się komfortowo z takimi atrybutami dojrzałości na swojej skórze. Zmarszczki na czole i innych częściach twarzy to nie tylko defekt natury estetycznej, ale przede wszystkim powód kompleksów. Pomarszczona skóra twarzy może negatywnie wpłynąć na poziom samooceny, a nawet spowodować utratę pewności siebie i wiary we własne możliwości. Nie warto traktować zmarszczek jako kompleksu, z którym musimy żyć. Medycyna estetyczna daje dziś ogromne możliwości walki z tym problemem, możemy się go pozbyć z dnia na dzień. Nie warto czekać. Jedna decyzja może poprawić nasze samopoczucie i wygląd na lata.

Lifting jest wciąż jednym z najskuteczniejszych zabiegów pozwalających na redukcję zmarszczek. Nie warto więc obawiać się tej metody i poznać bliżej medycynę anti-aging. Jedna decyzja może podnieść nasz komfort życia i poprawić nastrój na stałe! Daj sobie szansę już dziś i pozwól, żeby każde spojrzenie w lustro było powodem do uśmiechu!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany