Czy to odpowiedź na nietrafione diety?

Jem mniej, rezygnuję ze słodyczy, wcinam te niesmaczne serki i nic. Prawdopodobnie pod tym zdaniem mogłoby się podpisać wiele osób walczących z dodatkowymi kilogramami, które próbowały pozbyć się ich za pomocą konkretnej diety. Szczególnie, jeśli ilość prób nie jest współmierna co do osiągniętych efektów. Frustracja i zniechęcenie zmuszały do zaakceptowania swojego wyglądu, a kontynuacja niezdrowego trybu życia stała się naturalną konsekwencją. Potrzebujemy efektów by być zmotywowanymi i kontynuować dietę. Lecz jeśli ich nie ma?
Nutrigenetyka dziedzina nauki zajmująca się analizą różnic genetycznych pomiędzy poszczególnymi osobami dotyczącymi zmian metabolizmu, a jej zastosowaniem w praktyce są…genodiety.

Skuteczne odchudzanie i zdrowy organizm 

Nasze DNA zawiera informacje, z jakich makroskładników nasze ciało chętniej czerpie energię. Co jest w rzeczywistości mu potrzebne, co mu służy, a co spowalnia metabolizm i z czego powinniśmy zrezygnować. Nawet, jeśli teoretycznie jest to zdrowy produkt, nasz organizm może go nie tolerować. I choć nie musi to być zaawansowany stopień jak alergia czy uczulenie. Przewlekłe zmęczenie, bóle głowy, brzucha, ogólne złe samopoczucie – to wszystko może być skutkiem działań niezgodnych z zapisem DNA.

Weryfikacja genodiety 

Przeprowadzone badania na Uniwersytecie Stanford w Kalifornii wśród 101 kobiet wykazały znaczną różnicę w utracie masy ciała pomiędzy tymi, które stosowały genodietę, a tymi, których dieta była niedostosowana do ich DNA. Potwierdziły je badania w Danii, gdzie aż 90% pośród 7 700 osób biorących udział w badaniu schudło. Według specjalistów genodieta ukazuje realny potencjał danej osoby i wytycza idealną drogę do utraty wagi.

Dodatkowe kilogramy to nie sedno

Rozwiązanie neurogenetyki to nie tylko sposób na odchudzanie, ale również sposób na utrzymanie zdrowej sylwetki. Genodieta pomaga lepiej rozwijać się dzieciom i wykształcić w nich zdrowe nawyki żywieniowe, zaopatrując je w wartości odżywcze, dokładnie takie, jakich potrzebuje ich organizm.

Pozyskać genodietę 

W ośrodku wyspecjalizowanym w neurogenetyce oddaje się próbkę DNA, która jest pobierana z wewnętrznej części policzka. Badania laboratoryjne odczytują kod DNA i poddają go analizie, uwzględniając przede wszystkim trzy moduły zawierające najważniejsze informacje na temat typu metabolicznego, wariantów genetycznych procesów metabolicznych oraz rodzajów genów odpowiedzialnych za genetycznie uwarunkowaną nadwrażliwość lub nietolerancję pokarmową. Następnie dietetyk dostosowuje odpowiednią dietę czy też plan żywieniowy i przekazuje w formie informacji zwrotnej. Dzięki genodiecie lepiej poznasz swój organizm. Dowiesz się, jakie są jego zdolności detoksykacji, w jakim tempie przetwarza kofeinę czy laktozę, jak reaguje na sól i tłuszcze. Twoje ciało nie tylko będzie wyglądać lepiej, ale ty sam odczujesz różnicę.

Zdecyduj, czy warto

Można całe życie poznawać siebie i swoje ciało. Można też wykorzystać dostępną technologię i wiedzieć już dziś, czego twój organizm potrzebuje, a od czego stroni. Jest to jednorazowa inwestycja w swoje ciało, które każdego dnia poddawane jest różnym  procesom i kształtuje się zależnie od twoich wyborów Od ciebie zależy, czy wybierzesz drogę pieszo czy autobusem, hot doga czy potrawę niskokaloryczną, godzinę spędzoną przed komputerem czy godzinę ćwiczeń odchudzających.. Możesz wymodelować sylwetkę spędzając mnóstwo godzin na siłowni lub wydając pieniądze na zabiegi kosmetyczne. Możesz także wybrać zdrowe odchudzanie w postaci genodiety!
Dowiedz się więcej na ten temat na stronie Anlaya Day SPA!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany