Piękne gładkie nogi czy skóra pod pachami bez podrażnień to jedna z wielu kwestii, które zaprzątają głowę niemal każdej kobiecie. Jest to ważny temat, szczególnie latem, kiedy codziennie odsłaniamy nogi, wobec czego ważnym jest, aby skóra była gładka, pozbawione nie tylko włosków, ale również zaczerwienionych mieszków czy podrażnień skóry.

Golenie maszynką

Ta metoda pozbywania się owłosienia jest tą, która generuje wiele podrażnień czy wrastających włosków. Główną tego przyczyną jest fakt, iż zabieg ten należy powtarzać bardzo często, nierzadko, każdego dnia. Aby zapobiec podrażnieniom, trzeba zatem golić nogi w odpowiedni sposób. Zanim chwycisz za maszynkę weź szybki prysznic lub kąpiel, aby oczyścić skórę. Pomocny będzie również peeling, który pomoże pozbyć się martwego naskórka, który mógłby gromadzić się w maszynce i przeszkadzać w goleniu. Regularne złuszczanie skóry pomaga również zapobiec wrastaniu włosków. Podczas golenia najlepiej użyć pianki bądź specjalnego żelu, a ruch maszynką powinien odbywać się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Po depilacji należy zastosować balsam łagodząco nawilżający, aby uniknąć zaczerwienienia mieszków.

Depilator i wosk

Używanie depilatora lub plastrów z woskiem pozwala na rzadsze powtarzanie depilacji. Oszczędza to skórze dodatkowych podrażnień, jednak sam proces wyrywania włosków jest bolesny i pozostawia czerwone mieszki. Aby złagodzić uczucie bólu i dyskomfortu towarzyszące procesowi depilacji, przed przystąpieniem do zabiegu weź kąpiel z ciepłą wodą, nałóż na skórę żel, który nieco zmiękczy włosy, dobrze sprawdzi się też odżywka do włosów. Następnie dokładnie osusz skórę. Podczas zabiegu wolną ręką napnij powierzchnie depilowanej skóry, aby zminimalizować ból. Jeśli dyskomfort jest silny, przed samym zabiegiem można ochłodzić skórę przykładając lód. Po depilacji najlepiej zastosować produkt po goleniu, który działa dezynfekująco i zapobiegnie wrastaniu oraz stanom zapalnym mieszka. W przeciwieństwie do golenia maszynką, należy powstrzymać się od aplikacji balsamów nawilżających, gdyż mogą podrażnić skórę.

Depilacja laserowa

Jeśli twoja skóra źle znosi codzienne golenie maszynką, a na myśl o kolejnej depilacji woskiem bądź depilatorem robi ci się słabo, warto spróbować depilacji laserowej. Jest to metoda, która pozwoli na trwałe usunięcie włosków. Podczas zabiegu do skóry przykładana jest specjalna głowica, która wydziela światło lasera. Wiązki światła niszczą zawartą w włosie melaninę, co prowadzi do jego osłabienia, a w efekcie wyniszczenia do tego stopnia, że nie będzie już w stanie odrosnąć. Zabieg depilacji laserowej Vectus, który dostępny jest w ofercie Anlaya Day Spa&Medical Clinic w Józefowie, to doskonałe rozwiązanie dla osób o niskim progu bólu, które obawiają się dyskomfortu podczas procesu depilacji. Chłodząca głowica lasera działa bowiem znieczulająco i minimalizuje nieprzyjemne uczucie pieczenia, które może wystąpić podczas zabiegu. Decydując się na depilację laserową należy nastawić się na kilka zabiegów w odstępie kilku tygodni, gdyż metoda ta działa jedynie w fazie wzrostu włosa, a do jego pełnego wyniszczenia niezbędnych jest kilka zabiegów. Warto jednak poświęcić ten czas, aby na zawsze zapomnieć o maszynkach, depilatorze czy wosku.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany