Kenia przez wielu uważana jest za kwintesencję spełnienia marzeń na temat Afryki. To kraj położony po obu stronach równika na wschodnim wybrzeżu kontynentu, który charakteryzuje się ogromną różnorodnością krajobrazów, bogatą fauna, a także florą. Ponadto możemy tu spotkać błękitne wody oceanu, a także przepiękne piaszczyste plażę. Nic więc dziwnego, że coraz częściej obieramy Kenię za cel naszych wakacyjnych podróży. Co zatem warto zobaczyć i jak spędzić nasz wolny czas, aby przez wiele lat wspominać tę niezapomnianą przygodę?

 

Co warto zobaczyć w Kenii?

 

Będąc w Kenii z pewnością warto pojechać do Nairobi oraz Mombasy – to jedne z najważniejszych miast w Afryce, a dodatkowo Nairobi to główny ośrodek biznesu i pomocy humanitarnej w Afryce Wschodniej. Możemy odwiedzić tu wspaniały plac City Square i Parlament, zwiedzić Muzeum Narodowe i Muzeum Kolejnictwa, przespacerować się główną aleją Nairobi – Kenyatta Avenue lub po prostu podziwiać to wszystko z najwyższego budynku w Kenii, który znajduje się tuż obok Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego Kenyatta.

 

Co zabrać ze sobą do Kenii?

 

Przede wszystkim musimy pomyśleć o odpowiedniej ochronie naszej skóry, dlatego też obowiązkową pozycją na liście zakupów będą kremy z filtrem. Słońce w Kenii jest bardzo ostre, dlatego też warto kupić kosmetyki z wysokim filtrem, które uchronią nas przed słonecznymi oparzeniami. Smarujmy się kilka razy dziennie, a także po wyjściu z wody nawet jeśli krem jest wodoodporny.

Ponadto musimy zaopatrzyć się w środki przeciwko komarom, ponieważ w Kenii możemy spotkać ich bardzo wiele. Jeśli chcemy uniknąć wielu bolesnych i swędzących ukąszeń, najlepiej postawić na preparaty wysokiej jakości, które zapewnią nam trwałą ochronę przez wiele godzin. Obowiązkowe są również leki i środki antyseptyczne, które ochronią nas przed ewentualnym zakażeniem w przypadku skaleczeń.

 

Safari w Kenii, czyli największa przygoda życia

 

Kenia to jeden z tych krajów, gdzie zwierzęta żyją wolności, dlatego też jedną z największych atrakcji tego kraju jest safari. Co ciekawe, nie występują tu żadne wyznaczone trasy, dzięki czemu jeepy mogą jeździć po sawannach w różnych miejscach, a my możemy obserwować naprawdę z bliska piękne zwierzęta, a także roślinność.

Takie safari może trwać od jednego dnia do nawet tygodnia, dlatego też musimy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Niezbędnym elementem naszego stroju musi być wiązana czapka, która nie tylko ochroni przed słońcem, ale również przed wiatrem. Dodatkowo powinniśmy mieć okulary przeciwsłoneczne z filtrem, które zapewnią nam ochronę przed ostrym słońcem, a także pyłem, którego na sawannie może być sporo. Dodatkowo warto wziąć ze sobą lornetkę, a także dobry aparat, żeby poza oglądaniem dzikiego świata zwierząt uwiecznić je na fotografiach.

Wakacje w Kenii to okazja również do tego, aby poznać zupełnie inną kulturę, tradycje i zwyczaje. Warto wybrać się wraz z tubylcami do tutejszych wiosek, gdzie możemy nie tylko poznać mieszkańców, ale również zobaczyć, jak żyją na co dzień. Dobrym pomysłem będzie również spróbowanie tutejszych specjałów, czy udanie się na zakupy po produkty i wyroby regionalne, które będą stanowić wspaniałą pamiątkę i zachowają nasze wspomnienia.

 

Kenia to doskonałe miejsce na spędzenie wakacji głównie ze względu na to, iż poza zwykłym zwiedzaniem możemy wziąć udział w dzikim safari i dostarczyć sobie jedynych w swoim rodzaju wspomnień, a także doświadczyć niesamowitych przeżyć. Jest to propozycja dla odważnych, a także ludzi kochających mocne wrażenia.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany