Coraz więcej osób decyduje się na ombre – do tego już przywykliśmy, od kilku sezonów to niemal must-have. Pozwala na odświeżenie fryzury i daje efekt włosów rozjaśnionych przez słońce – tak jakby dopiero wróciło się z wakacji. Ale co z kolorowym ombre? Czy to już przesada? Niektórym kojarzy się z dziecinnym farbowaniem włosów bibułą z czasów podstawówki. Hit czy kit?

Wystarczy spojrzeć na wybiegi modowe, przejść się ulicami największych światowych miast, jak Londyn czy Nowy Jork lub przejrzeć konta na Instagramie najpopularniejszych influencerek – kolorowe ombre na włosach to najgorętszy trend tego sezonu! Chciałabyś spróbować odmiany i przywitać lato kolorowymi włosami w stylu ombre? Bez problemu możesz zrobić to samodzielnie we własnym domu! Sprawdź najnowszą gamę produktów z linii Colorista od L’Oreal Paris!

Kolorowe włosy? Tylko z Colorista od L’Oreal Paris!

Gama produktów koloryzacyjnych Colorista dzieli się ze względu na trwałość koloru, który chcemy uzyskać. Do wyboru masz:

  • kolorowe włosy na 1 dzień –  sięgnij po Spray Koloryzujący do włosów Colorista.
  • 1-2 tygodnie i z głowy – wybierz koloryzację zmywalną Colorista Washout,
  • trwałość przede wszystkim – sięgnij po koloryzację Paint.

Jeśli jesteś posiadaczką ciemnych włosów, nie możesz zapomnieć o podstawie – rozjaśnieniu kosmyków ze specjalnie przygotowanym dla szatynek i brunetek – Colorista Effects #ombre!

Jak zrobić ombre krok po kroku

Po pierwsze, jeśli masz ciemne włosy, przed szaleństwem z kolorami na głowie i tęczowymi włosami musisz pamiętać o ich rozjaśnieniu, w szczególności, jeżeli twoje ombre ma być pastelowe. Zaopatrz się w rozjaśniacz do włosów Colorista Effects dedykowany dla tworzenia ombre z dołączoną specjalną szczoteczką do farbowania.

  1. Dobrze rozczesz włosy, podziel je na dwie sekcje, rozpoczynając z tyłu głowy.
  2. Równomiernie wyciskaj mieszankę na szczotkę, aż dokładnie ją pokryjesz.
  3. Rozpocznij aplikację na wybranej wysokości pomiędzy uchem a linią podbródka. Rozprowadź produkt na długościach i końcach z tyłu głowy.
  4. Pozostaw mieszankę na włosach przez 25-45 minut, w zależności od pożądanej intensywności efektu i kondycji twoich włosów (słabe, cienkie i zniszczone włosy szybciej zareagują na rozjaśniacz).
  5. Dokładnie spłucz włosy letnią wodą, a następnie nałóż odżywkę. Delikatnie wmasuj, a na koniec ponownie dokładnie spłucz włosy.

Pamiętaj, aby przestrzegać instrukcji zawartych w ulotce dołączonej do opakowania

Alternatywne sposoby uzyskania ombre:

  • pochyl głowę do przodu i zwiąż włosy w kucyk tuż nad czołem i nałóż mieszankę od wysokości około połowy kucyka,
  • rozpuść swobodnie włosy, rozjaśniacz nałóż najpierw na same końcówki. Odczekaj kilka minut, następnie nałóż rozjaśniacz wyżej o parę centymetrów, znów trochę odczekaj i ponów, aż dojdziesz do linii, od której chcesz, aby włosy stopniowo się rozjaśniały. Pamiętaj, żeby nie przekroczyć czasu 45 minut od pierwszego nałożenia mieszanki!

Jeśli jesteś blondynką lub jasną brunetką, która chce uzyskać kolorowe ombre, np. purpurowe, nie będzie konieczne użycie rozjaśniacza. Możesz od razu przejść do nakładania koloryzacji Washout w wybranym przez siebie kolorze!

Czas na kolor!

W zależności od tego, jak długo chcesz się cieszyć szalonym ombre wybierz odpowiedni produkt. Jeśli decydujesz na trwałe kolorowe ombre, sięgnij po Colorista Paint, a jeżeli wolisz kilkunastodniowy efekt – po zmywalną farbę Washout. Koloryzację przeprowadź zgodnie z instrukcją. Razem z koleżanką możesz zrobić sobie wielokolorowe ombre w domu, wystarczy, że zaopatrzysz się w dwie lub więcej farb i będziesz mogła cieszyć się tęczowym ombre! Jeśli potrzebujesz tylko jednodniowej zmiany – wybierz Colorista Spray – spray koloryzujący do włosów. Spryskaj włosy od wybranej linii pomiędzy uchem a podbródkiem. Pamiętaj, że żeby uzyskać delikatne ombre, powinnaś mocniej spryskać końce włosów, następnie kieruj się do góry, coraz lżej pryskając sprayem.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany