Piękne, długie i bujne włosy to marzenie każdego z nas. Dla Pań włosy to atrybut kobiecości, dla Panów natomiast wyznacznik atrakcyjności. Gęste i zadbane włosy to także okaz zdrowia całego organizmu i dowód na to, że nie brakuje nam witamin i mikroelementów. Niestety nie każdy z nas może cieszyć się bujną fryzurą. Przyczyn może być wiele i warto wiedzieć, co odpowiada za taki stan rzeczy. Nieprawidłowa pielęgnacja włosów lub jej całkowity brak zapewne są najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy. Marka L’Oréal stworzyła szereg produktów, które pomogą nam w walce z wypadaniem włosów. Poznaj różne kuracje do włosów L’Oréal i ciesz się pięknymi włosami!

Włosy cienkie i osłabione – przyczyny

Przyczyn osłabienia struktury włosa, a w konsekwencji wypadania ich znacznej ilości, może być wiele. Stres, zła dieta, nieodpowiednia pielęgnacja to tylko niektóre z nich.

  1. Choroby – warto zastanowić się, czy wypadanie włosów nie wiąże się bezpośrednio z chorobą. Problem ten dotyczy głównie zaburzeń gospodarki hormonalnej, a także problemów z tarczycą i niedokrwistością. Jeśli więc obserwujemy u siebie nadmierną utratę włosów, to powinniśmy udać się do endokrynologa, zwłaszcza wtedy, kiedy towarzyszą jej objawy takie jak senność, wahania wagi czy nastroju.
  2. Ciąża i poród – związane są z wahaniem hormnów żeńskich, czyli estrogenów. Często zdarza się, że włosy zaczynają nadmiernie wypadać po ciąży. W tym przypadku jednak nie należy się zbytnio obawiać, ponieważ zmiany te są odwracalne.
  3. Menopauza – panie w okresie przekwitania również mogą zauważyć u siebie tendencję do utraty włosów, co jest bezpośrednio związane z gospodarką hormonalną organizmu. Niestety w tym przypadku szanse na samoistne zregenerowanie się są nikłe i należy przeciwdziałać wypadaniu za pomocą odpowiedniej pielęgnacji i kuracji na porost włosów.
  4. Nieodpowiednia pielęgnacja włosów –  jeśli nic nam nie dolega, to najprawdopodobniej zbyt mało o siebie dbamy i popełniamy jakieś błędy w codziennej pielęgnacji włosów. Częste farbowanie, zwłaszcza rozjaśnianie, zabiegi stylizacyjne na gorąco, jak suszenie, kręcenie, prostowanie, używanie nieodpowiednich kosmetyków – to najczęstsze przyczyny wypadania. Warto zwrócić uwagę również na to, jak się czeszemy, ponieważ zbyt silne wiązania i upięcia sprawiają, że włosy wypadają. Agresywne mycie i czesanie także nie sprzyja bujności naszych kosmyków. Wyeliminowanie tych czynności na pewno pomoże nam w utrzymaniu atrakcyjnej objętości fryzury.

Kuracja na porost włosów L’Oréal

Marka  L’Oréal ma w swojej ofercie wiele ciekawych propozycji, dzięki którym nasze włosy nabiorą odpowiedniej objętości, oto niektóre z nich:

  • Serioxyl L’Oréal Professionnel 1 – to zestaw przeznaczony dla włosów cienkich, przerzedzających się i osłabionych. Produkty dedykowane są włosom, które nie były wcześniej koloryzowane. Kosmetyki zawierają w składzie naturalne ceramidy, które wzmacniają włókna keratynowe i wypełniają ubytki.
  • Serioxyl L’Oréal Professionnel 2 – zestaw przeznaczony do włosów farbowanych działa na podobnych zasadach, co seria 1, jednak dodatkowo dba o kolor i zapewnia blask włosom farbowanym, które często mają tendencje do matowienia. Seria poprawia objętość i gęstość aż do ponad 80%.
  • Serioxyl L’Oréal Professionnel 3 – to propozycja dla włosów bardzo uwrażliwionych.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany