Przebarwienia skóry to bardzo powszechny defekt, z którym zmaga się wiele osób. Na szczęście nie są groźne dla zdrowia, ale przecież z przebarwieniami nam ,,nie do twarzy”. Warto wówczas skorzystać z pomocy medycyny estetycznej, a dokładniej z laserowego usuwania przebarwień. Najlepsze efekty daje innowacyjny laser PicoSure – prawdziwy hit w walce z wieloma niedoskonałościami skóry!

Przebarwienia skóry – dlaczego powstają?

Przebarwienia to ciemne plamki, które pojawiają się w różnych miejscach naszego ciała. Mogą mieć charakter wrodzony lub nabyty, np. być efektem nadmiernej ekspozycji skóry na słońcu, przyjmowania niektórych lekarstw, stosowania nieodpowiednich kosmetyków lub zaburzeń hormonalnych.

Do kategorii przebarwień skóry zaliczamy piegi, plamy posłoneczne i soczewicowate oraz melasmę. Takie zmiany mogą pojawiać się w obrębie całego ciała, najczęściej jednak występują na twarzy, dekolcie oraz w okolicy rąk. Przybierają różne kształty i wielkości.

Rodzajów przebarwień jest oczywiście całe mnóstwo, jednak do najpopularniejszych zaliczamy:

 • piegi – to drobne plamki, które pojawiają się najczęściej na skórze osób z jasną karnacją (zazwyczaj na twarzy, dekolcie, ramionach i plecach);
 • plamy soczewicowate – ich nazwa wzięła się stąd, że wyglądem przypominają ziarna soczewicy, mogą powstawać pod wpływem działania słońca lub naturalnych procesów starzenia się skóry;
 • melasma (ostuda) – to dolegliwość wielu kobiet, nieestetyczne przebarwienia pojawiają się zazwyczaj u pań w ciąży. Przyczyn pojawienia się melasmy jest wiele, począwszy od zmian hormonalnych, schorzeń tarczycy, aż po efekt ekspozycji skóry na słońcu czy przyjmowanie niektórych leków. Plamy mogą występować na czole, nad górną wargą lub na policzkach;
 • melanoza Riehla – przebarwienia, które powstają pod wpływem działania fotouczulających kosmetyków, np. kremów lub perfum. Pojawiają się najczęściej na twarzy i dekolcie.

Laserowe usuwanie przebarwień – na czym polega?

Dziś, dzięki nowoczesnej laseroterapii można szybko i skutecznie usunąć różnego rodzaju przebarwienia, w tym także melasmę. Laserowe usuwanie przebarwień w Klinice Miracki w Warszawie jest przeprowadzane przy pomocy innowacyjnego lasera PicoSure. Jego działanie polega na wykorzystaniu technologii najkrótszej wiązki laserowej liczonej w pikosekundach. Dzięki krótkiemu dostarczeniu impulsu światła do skóry, zabiegi PicoSure są bezpieczne, mało inwazyjne oraz niesamowicie skuteczne. Podczas ich przeprowadzania lekarz przykłada głowicę lasera do skóry. Pikosekundowy impuls światła laserowego oddziałuje wówczas na zmianę skórną, doprowadzając następnie do powstania wysokiego ciśnienia i usunięcia przebarwienia.

Efekty zabiegu

Usuwanie przebarwień laserem PicoSure daje rewelacyjne efekty! Już po kilku dniach przebarwienia bledną i stopniowo znikają. Liczbę koniecznych sesji zawsze ustala się indywidualnie z każdym pacjentem. Na ogół koniecznych jest od trzech do sześciu zabiegów.

Laser pikosekundowy – zalety:

 • wykorzystanie innowacyjnej technologii,
 • bezpieczeństwo,
 • skuteczność,
 • metoda mało inwazyjna,
 • precyzja działania,
 • mało bolesne zabiegi,
 • okres rekonwalescencji skrócony do minimum,
 • brak blizn pozabiegowych,
 • wszechstronne zastosowanie, m.in. usuwanie tatuażu oraz niedoskonałości skórnych.

Artykuł powstał we współpracy z: Klinika Miracki.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany