Kreska wykonana eyelinerem stała się bardzo popularna. Wykonana precyzyjnie podkreśla oko i wydobywa ze spojrzenia głębię, dzięki czemu łatwo osiągnąć tak pożądany efekt kociego oka. Eyeliner to kosmetyk na tyle popularny, że obecnie wiele kobiet dołączyło kreski do codziennego makijażu oczu. Czasem wystarczy tylko ten jeden kosmetyk, by makijaż był gotowy. Jednak mimo popularności tuszu do kresek, narysowanie ich precyzyjnie nie jest wcale takie proste, szczególnie dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w makijażu. Żeby zacząć, spraw sobie wygodny eyeliner w pisaku – Maybelline ma w ofercie ciekawe produkty – a następnie zapoznaj się ze wskazówkami, jak zrobić kreskę na oku.

Eyeliner w pisaku – Maybelline ułatwia rysowanie kresek

W drogeriach można znaleźć wiele rodzajów kosmetyków przeznaczonych do rysowania kresek na powiekach. Od cieniutkich pędzelków, tuszów w kałamarzu, poprzez pisaki z cienką lub grubą końcówką, aż do kosmetyków w żelu, do których niezbędne są pędzelki. Wybór nie jest prosty, jednak warto wiedzieć, co będzie najlepsze na początek.

Produkt w pisaku to najwygodniejsza opcja. Kosmetyk w takiej formie jest precyzyjny i sprawia, że rysowanie kresek eyelinerem jest intuicyjne i łatwiejsze, niż cienkim i mało precyzyjnym pędzelkiem. Jeśli więc szukasz produktu wygodnego i łatwego w użyciu – wybierz eyeliner w pisaku. Maybelline ma szeroki wybór produktów tego typu, więc łatwo znaleźć coś idealnego dla siebie. Precyzyjny aplikator oraz głęboka, wyrazista czerń to zalety kosmetyków w pisaku, warto je zatem przetestować.

Jak zrobić kreskę na oku?

Pierwszym krokiem do idealnej kreski jest wybór odpowiedniego kosmetyku. Jeśli jesteś początkująca, postaw na pisak, który jest najwygodniejszy. Cienka końcówka pędzelka może uniemożliwić namalowanie precyzyjnej kreski. Lepiej mieć w ręku coś bardziej stabilnego.

Jak narysować kreskę?

  • Możesz przystąpić do przygotowania oka do makijażu. Zacznij od położenia na powieki bazy, która przedłuży trwałość produktów, a także zapobiegnie odbijaniu się tuszu na górnej powiece – a tego zdecydowanie chcemy uniknąć.
  • Kolejnym krokiem jest aplikacja na powiekę pudru matującego lub cieni do powiek. Dzięki temu eyeliner będzie miał czego się trzymać, a całość będzie się prezentować lepiej. Osoby z tłustą powieką powinny zawsze zmatowić skórę, natomiast w upalne dni powinna o tym pamiętać każda z nas.
  • Zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć. Rysując krótszą kreskę z zakończeniem skierowanym do góry, powiększysz oko, natomiast jeśli masz szeroko rozstawione oczy, podkreśl je kreską jedynie w wewnętrznych kącikach.
  • Zacznij malować. Oprzyj łokcie na stole, a na oku zaznacz dwa punkty na końcu i początku powieki lub kilka punktów wzdłuż linii rzęs. Teraz powoli, nie spiesząc się, połącz punkty kreską.
  • Odczekaj aż kosmetyk wyschnie, po czym otwórz oczy i sprawdź, czy kreski wyszły równo. Jeśli zauważyłaś błąd, zmocz patyczek kosmetyczny płynem do demakijażu i popraw niedociągnięcia.
  • Pamiętaj, by rysować kreskę eyelinerem przy linii rzęs. Jeśli zauważysz prześwit między rzęsami a malowaną linią, zamaluj go.
  • Jeśli nie czujesz się pewnie, najpierw narysuj kreskę kredką do oczu, a dopiero gdy będziesz zadowolona ze szkicu, popraw ją eyelinerem.

Praktyka czyni mistrza. Nawet jeśli za pierwszym razem nie wyszło idealnie, nie poddawaj się i ćwicz – kolejne kreski na pewno będą lepsze!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany