Podologia to młoda dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp. Podologów, jak i osób, którym potrzebna jest ich pomoc, jest coraz więcej. Z myślą o pacjentach i ich potrzebach powstaje coraz więcej mobilnych gabinetów podologicznych.

Mobilne gabinety podologiczne są bardzo atrakcyjne dla pacjentów, ponieważ pozwalają im oszczędzać czas, zadbać o swoje stopy we własnym domu i co najważniejsze przychodzą z pomocą do osób mających problem z samodzielnym poruszaniem się. Zastanawiasz się nad tego typu działalnością? Sprawdź co powinien zawierać mobilny gabinet podologiczny!

Przede wszystkim – frezarka

Frezarka do podstawowe urządzenie każdego podologa. Służy ona do pielęgnacji stóp, pozbywania się zgrubień z ich skóry, ścinania twardego naskórka, oczyszczania stóp i wykonywania pedicure. Wybierając frezarkę do swojego gabinetu mobilnego najważniejsze to wziąć pod uwagę wagę urządzenia. Musi być na tyle lekka, aby bez większego problemu móc ją przenosić. Jednak nie można przy tym zapomnieć o jej funkcjach. Do wyboru są frezarki do pracy na mokro i sucho. Według specjalistów ze sklepu podologicznego Kepro, obecnie bardziej polecane są te z pochłaniaczem pyłu do pracy na sucho. Pozwalają na bardziej precyzyjną pracę, ponieważ na mokrej skórze trudniej jest zauważyć, które miejsca skóry wymagają oczyszczania. Zabieg jest też bardziej higieniczny i bezpieczny, ponieważ podczas wykonywania zabiegu narażamy siebie i pacjenta na wdychanie pyłu i kontakt z rozprzestrzeniającymi się drobnoustrojami. Przykładem lekkiej frezarki wyposażonej w pochłaniacz pyłu jest Beahr TEC A2000 – numer 1 według BEAUTY FORUM Magazine Germany, która idealnie się sprawdzi w mobilnym gabinecie podologicznym.

Jak transportować sprzęt?

Gdy mamy już frezarkę warto pomyśleć w co ją zapakować. Jest to delikatne i kosztowne urządzenie, więc warto zadbać o jego dobre przechowywanie i transportowanie. Kuferek to dobry sposób na zabezpieczenie sprzętu podczas transportu. Najważniejsze w wyborze mobilnego kuferka jest dopasowanie go do posiadanej frezarki, ponieważ nie każdy kufer pomieści każdą frezarką. Najłatwiej jest kupić jak najbardziej uniwersalny kufer, aby nie trzeba go było wymieniać wraz z wymianą frezarki bądź na odwrót, więc warto wybierać sprzęt z oferty jednej firmy. Równie ważne jest, aby kuferek posiadał zabezpieczenia, wzmocnione narożniki oraz wytrzymałą, ale lekką obudowę.

A co z narzędziami i akcesoriami? Również potrzebują właściwego przechowywania. Wybierz torbę, która bez problemu pomieści wszystkie potrzebne narzędzia i będzie wygodna w użytku.

Kluczowe światło

Aby prawidłowo i dokładnie móc przyjrzeć się problemom stóp i leczyć je konieczne jest dobre światło. Prowadząc gabinet podologiczny należy zaopatrzyć się w taką lampę, która nie będzie stanowiła dodatkowego ciężaru, a będzie emitować takie światło, które pozwoli na precyzyjną pracę. Ważne jest również, aby lampa pobierała jak najmniej mocy i warto, aby lupa była przystosowana do mobilnego kuferka podologicznego.

Oczywiście, aby móc rozpocząć mobilną praktykę podologiczną należy zaopatrzyć się w niezbędne kosmetyki, materiały i narzędzia. Możesz je znaleźć w sklepie podologicznym Kerpro.pl

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany