Piękne, długie i pomalowane paznokcie uchodzą wśród pań za jeden z najbardziej zmysłowych i kobiecych elementów ich wyglądu, a zadbane dłonie to wizytówka prawdziwej damy. Co więc zrobić, gdy nasze paznokcie wciąż się łamią i rozdwajają, przez co nie jesteśmy w stanie ich zapuścić?

Czosnek i cebula to Twoi sprzymierzeńcy w zapuszczaniu paznokci

Chociaż ich zapach może działać odpychająco, warto poświęcić się dla urody. Zarówno cebula, jak i czosnek bogate są w siarkę, która odpowiada za tworzenie się nowego naskórka w tym również za kondycję naszych paznokci. Jeśli zdecydujemy się na zabieg cebulą, należy przekroić ją na pół, następnie wydrążyć w niej dziurę, w której trzymamy paznokcie przez 15 min. Po zabiegu dokładnie umyć dłonie. W przypadku czosnku należy posiekać go drobno i wrzucić do szklanki wody. W takiej miksturze paznokcie moczymy przez 20 min. To rozwiązanie należy powtarzać dwa razy dziennie.

Utwardź i zapuść paznokcie dzięki naturalnym olejkom

Wszelkie olejki czynią cuda dla naszych paznokci, jednak najbardziej polecanym jest olejek migdałowy. W misce należy wymieszać dwie łyżki olejku migdałowego z dwiema łyżkami oliwy z oliwek. Taką miksturę nakładać na paznokcie za pomocą wacika i pozostawić do wyschnięcia. Zabieg należy powtarzać trzy razy dziennie.

Balsamy na łamliwe paznokcie

Sok wyciśnięty z ogórka czy napar ze skrzypu, w których będziemy moczyć paznokcie codziennie przez kilka minut wzmocnią i ułatwią zapuszczanie naszych paznokci.

Mieszanka oliwy, miodu i jajek

Każdy z tych składników w mniejszym lub w większym stopniu wpływają pozytywnie na nasze paznokcie, dlatego ich połączenie w krótkim czasie zdziała cuda i pozwoli nam zapuścić paznokcie piękne i zdrowe. Po wymieszaniu oliwy z oliwek, miodu i jajek utrzymamy gęstą masę, która należy aplikować na paznokcie poprzez delikatny masaż, a następnie pozostawić na dłoniach przez pół godziny, po upływie tego czasu zmyć ciepłą wodą.

Dobroczynny aloes

O pozytywnym działaniu aloesu wiedzą już chyba wszyscy, jeśli chcemy za jego pomocą wzmocnić i zapuścić paznokcie należy połączyć łyżkę żelu aloesowego z trzema kroplami oliwy z oliwek, a następnie rozprowadzić specyfik na płytce paznokcia i pozostawić do wchłonięcia.

Ekspresowa pomoc

Szybką poprawę przyniosą Ci błyskawiczne odżywki:

 • zanurzanie paznokci w soku z cytryny dwa razy dziennie,
 • nacieranie paznokci ząbkiem czosnku,
 • wcieranie w płytkę jodyny bezbarwnej,
 • zanurzanie paznokci w occie jabłkowym.

Jak zapewnić sobie piękne i zdrowe paznokcie na dłużej?

 • Zmień dietę

Jedz więcej produktów mlecznych bogatych w wapń, białka i witaminy A i E, nie zapomnij też o piciu dużej ilości wody.

 • Nie namaczaj paznokci

Jeśli wykonujesz pracę w domu lub ogrodzie zakładaj rękawiczki. Zamień kąpiele na prysznice, lecz też nie przesadzaj z ich długością.

 • Piłuj paznokcie

Na kwadratowo i co ważne w jednym kierunku. Piłowanie “wte i wewte” osłabia płytkę paznokcia. Najlepiej wykorzystać do tego szklany pilnik.

 • Zrezygnuj z acetonu

Kupując zmywacz do paznokci, sprawdzaj dokładnie jego skład, zrezygnuj z produktów zawierających szkodliwe substancje m.in. aceton.

 • Zmywaj dokładnie

Po zmyciu lakieru za pomocą zmywacza dokładnie umyj ręce ciepłą wodą i mydłem, a następnie wysusz je bawełnianym ręcznikiem. Po umyciu dobrze wmasować w paznokcie oliwę z oliwek.

 • Paznokcie to nie otwieracz

Więc nie używaj ich do otwierania puszek czy butelek.

 • Nie obgryzaj

Obgryzione paznokcie nie tylko nie będą chciały rosnąć, ale też zaczną się bardzo rozdwajać poprzez ciągły kontakt ze śliną.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany