Leżenie całymi dniami na plaży i spożywanie w pobliskiej knajpie kolejnej porcji ryby z frytkami nie jest dla Ciebie? Nie lubisz marnować ani chwili ze swojego życia? Pragniesz nowych doświadczeń i cały czas jesteś w ruchu? Sprawdź nasze propozycje na najlepszy aktywny wypoczynek w Polsce i za granicą!

  • Nurkowanie

Podziwianie przyrody z najmniejszej możliwej odległości. Zanurz się w krystalicznie przezroczystych wodach rajskiej wyspy, by podziwiać rafy koralowe i podwodne życie.
Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłaś, a chciałabyś spróbować, rozejrzyj się za biurem podróży, które oferuje wycieczkę wraz z podstawowym kursem nurkowania.
Jeśli masz już wprawę, zapakuj swój zestaw ABC nurkowania (maska, fajka, płetwy) i wyruszaj w nieznane.

  • Narciarstwo

Jeśli ktoś Ci kiedyś powiedział, że narciarstwo jest jedynie sportem zimowym, to nie miał racji. Na świecie wiele jest miejsc oferujących zjazdy na naturalnych i sztucznych stokach niezależnie od pory roku. Warto odwiedzić np. Austrię czy Szwajcarię gdzie na górskich szczytach śnieg leży praktycznie przez cały rok.
Jazda na rowerze
Najlepiej po górskich ścieżkach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby rower stał się nie tyle celem Twojej podróży ile środkiem transportu. Weekend z namiotem na rowerze? Czemu nie! Pamiętaj tylko by wziąć ze sobą wystarczająco dużo napoi oraz zabezpieczyć się przed owadami i słońcem.

  • Trekking

Coraz większą popularnością cieszy się trekking wysokogórski, wiele biur podróży oferuje wyjazdy wakacyjne połączone ze zwiedzaniem okolicy z “kijkami”.

  • Zwiedzanie

Lubisz aktywne wakacje? Zwiedzaj! Pojedź do miejsca, o którym zupełnie nic nie wiesz i zobacz jak najwięcej. Poznaj kulturę, spróbuj jedzenia i zobacz nietuzinkowe miejsca, tylko nie zapomnij uwiecznić swoich przygód na fotografiach.

  • Body Camp

Czyli obozy kondycyjne, jedziesz na wakacje, by ćwiczyć na świeżym powietrzu. Podczas takiego obozu przewidziane są różne plany treningowe tak, aby każdy niezależnie od stopnia zaawansowania mógł z nich korzystać.

  • Kanioning

Wspinaczka, spływy oraz skoki wodne, a to wszystko w otoczeniu zapierających dech w piersiach widoków włoskich gór. Zmierz się z żywiołem i sprawdź, czy wygrasz.

  • Safari

Nos w nos z dzikim kotem a może bieganie z antylopami? Podczas jeep safari wszystko może się zdarzyć.  Stań oko w oko z prawdziwą dziką naturą.

  • Wspinaczka wysokogórska

Niezależnie od tego, czy w Polsce, czy za granicą wspinaczka wysokogórska cieszy się bardzo dużym zainteresowanie.
Jeśli Ty jeszcze nigdy tego nie robiłaś, nim zdecydujesz się na taki rodzaj aktywnych wakacji, możesz wypróbować sztuczne skałki wspinaczkowe, dostępne w każdym większym mieście Polski.

Jak się przygotować do aktywnych wakacji?

Najważniejsze jest, byś była przygotowana fizycznie i psychicznie do tego rodzaju wysiłku fizycznego. Gdy planujesz urlop, mierz siły na zamiary, tak by nagła kontuzja nie pokrzyżowała Twoich planów.
Jeśli wybierasz się do obcego kraju, z planem uprawiania tam sportów ekstremalnych nie zapomnij, by ubezpieczyć swoją podróż, niektóre biura ubezpieczeniowe oferują nawet pakiety SPORT, dzięki którym ubezpieczysz nie tylko siebie, ale również swój sprzęt sportowy.
Nim wyjedziesz, odwiedź także swojego lekarza internistę, zapytaj, czy biorąc pod uwagę Twój stan zdrowia, nie widzi on żadnych przeciwwskazań, do takiego wyjazdu, a także wykonaj wszelkie niezbędne szczepienia.

Pamiętaj tylko by ilość ruchu przed i w trakcie urlopu nie różniła się drastycznie od Twojej codziennej aktywności fizycznej, nie chodzi przecież o to, byś wróciła jeszcze bardziej zmęczona, niż wyjechałaś, lecz byś na jakiś czas oczyściła myśli i spędziła przyjemnie czas.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany