Chcesz schudnąć, ale brakuje Ci silnej woli? A może mimo diety i wysiłku fizycznego nie możesz pozbyć się tkanki tłuszczowej z tak strategicznych miejsc jak podbródek czy boczki? Z myślą o wymagających klientkach, które pragną widocznych rezultatów, stworzony został Laser LipoLife 3G – urządzenie do laserowej liposukcji, które umożliwia jednoczesne usuwanie komórek tłuszczowych oraz ich transfer, jeśli takie jest życzenie klientki.

Jak działa liposukcja laserowa?

Tkanka tłuszczowa jest naświetlana wiązką lasera o paśmie 1470 nm, emitowaną przez światłowód, co powoduje rozbicie wiązań komórek tłuszczowych. W tkance powstaje zawiesina komórek tłuszczowych, która jest odsysana pod ciśnieniem niższym, niż przy klasycznej liposukcji. Warto pamiętać, że usuwane komórki tłuszczowe są nieuszkodzone, mogą więc być wykorzystane do wykonania lipotransferu. Dodatkowo, jak w przypadku każdego lasera, LipoLife stymuluje odnowę skóry, poprzez stymulację fibroblastów do syntezy nowych włókien kolagenowych oraz napinanie włókien już istniejących.

Na czym polega zabieg liposukcji laserowej?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której lekarz omawia z pacjentem przebieg zabiegu oraz okres rekonwalescencji, a także bada pacjenta pod kątem ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Zabieg zaczyna się od wykonania w znieczuleniu niewielkich nacięć skóry w miejscach, w których wprowadzane będą kaniule. Poprzez kaniule wprowadza się anestetyk, który dyfunduje do okolicznych tkanek i znieczula je. Ta metoda nazywana jest znieczuleniem nasiękowym i ma wystarczającą skuteczność, dodatkowo pozwala uniknąć powikłań wynikających z zastosowania znieczulenia ogólnego. Po znieczuleniu, przez te same nacięcia w skórze, wprowadzany jest światłowód, który jednocześnie naświetla i odsysa zawiesinę tkanki tłuszczowej. Po wykonaniu zaplanowanego odsysania, pacjent jest proszony o zejście ze stołu, a lekarz ocenia efekty zabiegu, zwracając szczególną uwagę  na symetrię oraz równą powierzchnię skóry w naświetlanych miejscach. Na tym etapie odessaną tkankę łuszczową można przeszczepić do innych partii ciała, np. do piersi lub policzków. Transfer polega na podaniu zastrzyku w pożądane miejsce. Zabieg kończy się założeniem opatrunków oraz wcześniej dopasowanego ubrania uciskowego. Typowo czas trwania liposukcji wynosi ok. 2 godzin dla jednego obszaru, do 4 godzin w przypadku dwóch dużych obszarów.

Jakie są rezultaty liposukcji laserowej?

Przez 6 tygodni po zabiegu zaleca się noszenie odzieży uciskowej. Przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu mogą występować dolegliwości bólowe, do tygodnia po zabiegu skóra może być zasiniona i obrzęknięta. Okres rekonwalescencji trwa około 5 dni. Efekt wyszczuplenia jest widoczny od razu, jednak pełny rezultat występuje po ok. 3 miesiącach po zabiegu. Ostateczny efekt stabilizuje się w ciągu 6 miesięcy po liposukcji, kiedy organizm wydali wszystkie uszkodzone komórki tłuszczowe. Poprawia się także kondycja skóry, która powoli przebudowuje się wskutek naświetlania laserem. Proces ten rozpoczyna się w ciągu miesiąca po zabiegu.

Komu polecany jest zabieg liposukcji laserowej?

Lekarze z instytutu medycyny estetycznej MediArt w Poznaniu polecają liposukcję laserową osobom z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej, szczególnie, gdy towarzyszy jej wiotkość skóry. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest tzw. otyłość trzewna, nieleczone choroby układowe (nadciśnienie tętnicze, choroby tarczycy) oraz choroby skóry w miejscu planowanego zabiegu.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany