Przebarwienia czy żółtawy, nieestetyczny kolor zębów mogą być przyczyną nieśmiałości i obniżenia samooceny. Naukowcy od wielu lat próbują sprostać wymaganiom społecznym w kwestii poprawy barwy uzębienia, ponieważ tendencja do dbałości o wygląd uśmiechu wciąż wzrasta. Nic więc dziwnego, że nowe produkty wybielające, pojawiające się na rynku, cieszą się sporą popularnością i zainteresowaniem. Jednak ogrom preparatów sprawia, że ciężko jest zdecydować się na konkretną metodę wybielania zębów. Na co zwrócić uwagę przy wyborze i czym się kierować? Warto się nad tym zastanowić.

Wybielanie zębów – co jest ważne?

Po pierwsze, warto sprawdzić czy sposób wybielania, który planujemy zastosować jest bezpieczny. Pamiętaj więc, aby unikać kupowania produktów wybielających z niesprawdzonych źródeł i sklepów internetowych. Jak informują specjaliści z kliniki Smile Design Clinic, najlepiej kupić odpowiedni środek w aptece lub zastosować specjalny i pewny preparat w gabinecie stomatologicznym.

Po drugie należy stosować zasadę umiarkowania i nie powtarzać intensywnego wybielania zębów częściej niż raz do roku. Oczywiście każdorazowo przed podjęciem decyzji o kolejnym wybielaniu zębów, dobrze jest skonsultować ją ze stomatologiem.

Po trzecie, jeśli już zdecydujemy jaki sposób wybielania zębów wybierzemy, bardzo ważnym czynnikiem jest stosowanie odpowiedniej diety. Chodzi tu o unikanie pokarmów i napojów barwiących zęby, takich jak: kawa, herbata, czerwone wino, owoce leśne, soki owocowe, cola, buraki, wiśnie, ciemne sosy, czerwona papryka. Podczas wybielania zębów zaleca się również nie palić papierosów, po których zęby żółkną.

Jak należy się przygotować do wybielania zębów?

Warto przygotować się odpowiednio do wybielania zębów, nie tylko ze względu na bardziej wyraziste rezultaty wybielania, ale również w odniesieniu do kondycji uzębienia. Jeśli więc zdecydujesz się na bezpieczne i skuteczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym, miej na uwadze ich wcześniejsze przygotowanie. A mianowicie, dobrze jest usunąć kamień nazębny, a także zadbać o kontrolę i wyleczenie ubytków próchnicowych.

Jakie są metody wybielania zębów?

Metody wybielania zębów są bardzo różne. Począwszy od past do mycia zębów,poprzez paski wybielające, dostępne w drogeriach i aptekach, aż po specjalnie przygotowane preparaty, dostępne bezpośrednio w gabinetach stomatologicznych.

Jeśli chodzi o metody wybielania, stosowane przez stomatologów, to stosowane są obecnie:

  • metoda nakładkowa – najpierw stomatolog pobiera od Ciebie wyciski, żeby dobrać dokładnie dostosowane nakładki, które są wypełniane specjalnym żelem. Potem w domu nosisz nakładki codziennie, z reguły na noc przez okres 2 tygodni.
  • metoda laserowa – polega na naświetlaniu zębów laserem po nałożeniu na zęby specjalnego żelu. Efekty uzyskasz już po jednej wizycie.

Szwajcarska precyzja wybielania zębów

Wybór metody wybielania zębów zależy od Ciebie. Jednak bardzo ważne, żeby zdawać sobie sprawę i wybrać taki sposób, który najbardziej nam odpowiada. Preparaty zakupione w drogeriach i aptekach z pewnością mają swoje zalety i są korzystne z punktu widzenia ekonomicznego. Nie zawsze mogą nas jednak w wystarczający sposób satysfakcjonować. Tak więc, jeżeli postanowisz poprawić wygląd swojego uśmiechu w gabinecie stomatologicznym,  otrzymasz specjalnie dostosowane do Twojej szczęki nakładki, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że Twoje zęby będą wybielone ze szwajcarską precyzją.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu wybielania zębów, zajrzyj na stronę: http://www.smiledesignclinic.pl/uslugi/stomatologia-estetyczna/

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany