Skóra wraz z upływem lat stopniowo traci swoja jędrność i elastyczność. Najbardziej widać to w obrębie twarzy, gdzie pojawiają się zmarszczki, przez co zyskujemy smutny i poważny wygląd. Zmniejsza się też ilość tkanki tłuszczowej, dlatego opada jej owal. Szukasz ratunku? Chcesz w nieinwazyjny sposób odmłodzić swoją twarz? Poznaj zabieg wolumetrii policzków przy pomocy kwasu hialuronowego.

Wolumetria twarzy – na czym polega zabieg?

Nikt z nas nie uniknie naturalnego procesu starzenia skóry. Zmniejszająca się stopniowo produkcja kolagenu i elastyny w organizmie doprowadza do wiotkości skóry oraz utraty objętości  tkanek twarzy. Wówczas dochodzi m.in. do zapadnięcia policzków, uwydatnienia doliny łez, przez co twarz wygląda bardzo poważnie. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być zabieg wolumetrii twarzy, czyli odmłodzenia jej wyglądu oraz przywrócenia naturalnego kształtu. Nieinwazyjne modelowanie twarzy można przeprowadzić za pomocą kwasu hialuronowego. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki rekomendują preparaty Neauvia Organic. To linia produktów, które służą do wypełniania ubytków tkankowych. Odznaczają się bezpieczeństwem oraz naturalnymi efektami pozabiegowymi.

Wolumetria policzków

Wolumetrię policzków przeprowadza się w celu nadania im objętości, uniesienia opadającej skóry oraz zaznaczenia kości jarzmowych. Podczas zabiegu lekarz wprowadza preparat pod skórę metodą iniekcji, a następnie delikatnie modeluje miejsce zabiegowe.

Zabieg pozwala na wyraźne odmłodzenie twarzy. Co ważne, daje bardzo naturalne efekty.

Wolumetria twarzy – wskazania:

  • redukcja zmarszczek i bruzd,
  • nadanie objętości policzkom,
  • poprawa owalu twarzy,
  • uzupełnienie ubytków tkankowych w obrębie twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wolumetrii twarzy polega na wstrzyknięciu w głębokie warstwy skóry preparatu na bazie kwasu hialuronowego. Po iniekcji uzyskujemy efekt wypełnionej, gładkiej i ujędrnionej skóry. Kwas hialuronowy pobudza również produkcję nowego kolagenu, dzięki czemu rozpoczynają się procesy regeneracyjne w skórze, a uzyskany rezultat będzie długotrwały. W trakcie zabiegu pacjent odczuwa jedynie lekkie ukłucia i rozpieranie pod skórą (można zastosować krem znieczulający). Cała procedura nie jest bolesna i trwa zazwyczaj kilkanaście minut. Przez 2-3 dni po zabiegu wolumetrycznym, miejsca iniekcji  mogą być delikatnie zaczerwienione i opuchnięte. Dolegliwości te jednak nie są uciążliwe i bardzo szybko ustępują.

Jak długo utrzymują się efekty?

Specjaliści z Kliniki Miracki podkreślają, że czas utrzymania się efektów zabiegowych jest zawsze kwestią indywidualną, uzależnioną, m.in od wieku pacjenta i jego stylu życia. Zwykle jednak uzyskany rezultat wypełnienia i odmłodzenia twarzy utrzymuje się przez około 12-18 miesięcy. Zabieg można oczywiście powtarzać.

Czy to propozycja dla Ciebie?

Zabieg wolumetrii policzków poprawia owal twarzy oraz zwiększa jędrność skóry. Będziesz dzięki niemu wyglądać młodziej i atrakcyjniej. Jest polecany osobom, które widzą u siebie pierwsze oznaki starzenia skóry i chcą osiągnąć efekt delikatnego liftingu. Pamiętaj, aby zawsze taki zabieg wykonywać w sprawdzonym miejscu. Tylko lekarz medycyny estetycznej ma odpowiednie kompetencje do iniekcji preparatów na bazie kwasu hialuronowego.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany