Zabiegi laserowe to znana i lubiana metoda działań z zakresu medycyny estetycznej. Magię lasera wykorzystuje się w dziedzinach medycyny takich jak dermatologia, okulistyka czy ginekologia. Zwłaszcza w przypadku tej ostatniej gałęzi leczenie dolegliwości kobiecych ma szczególne znaczenie; wiele pań w związku ze schorzeniami okolic intymnych odczuwa nie tylko duży dyskomfort fizyczny. Na jakość życia wpływa również kondycja psychiczna, kompleksy, niska samoocena czy poczucie wstydu. W jaki sposób dokładnie wykorzystuje się zabiegi laserowe w ginekologii i jakie dolegliwości możemy dzięki nim zredukować?

Zalety zabiegów laserowych

Zabiegi laserowe, stosowane nie tylko w ginekologii estetycznej, posiadają szerokie spektrum zalet. Główną z nich jest wysoka skuteczność i mało inwazyjne działanie; laseroterapia nie wymaga hospitalizacji ani rekonwalescencji, pozwala całkowicie wyeliminować ingerencję skalpela i nie naraża na ból. W ginekologii natomiast, pozwala na dość szybkie osiągnięcie zadowalających rezultatów i ogólną poprawę komfortu życia. Jeden z bardziej znanych zabiegów, laserowe obkurczanie pochwy, to często jedyny ratunek dla pań z dolegliwościami powstałymi po porodach, a także dojrzałych kobiet cierpiących na różne schorzenia w związku z okresem przekwitania. Bardzo często również zabieg tego typu wykorzystuje się do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu w każdym stopniu zaawansowania. W zależności od nasilenia i rodzaju problemu, lekarz przeprowadzający terapię ustala konkretną serię zabiegów, które konieczne są podczas leczenia. Jak mówią specjaliści z kliniki chirurgii estetycznej Bieńkowski, w łagodnych przebiegach niektórych schorzeń do otrzymania satysfakcjonujących rezultatów wystarczy nawet jedna procedura.

Standardowa procedura zabiegu

Każde leczenie poprzedzone jest szczegółowym wywiadem z pacjentką. Podczas rozmowy lekarz wyznacza cele terapii, eliminuje ewentualne przeciwwskazania i zapoznaje ze szczegółami procedury. Pojedynczy zabieg trwa ok. kilkunastu minut i polega na bezpośrednim wysłaniu energii cieplnej lasera do tkanek błon śluzowych okolic intymnych. Działanie to wywołuje aktywne procesy regeneracyjne, które znacznie wpływają na poprawę elastyczności i ujędrnienia narządów. Napięcie tkanek i ich odnowa skutecznie redukuje dalsze ryzyko powstawania podrażnień i infekcji, przywraca kontrolę nad trzymaniem moczu, przywraca właściwe funkcje seksualne. Panie odzyskują komfort psychiczny i fizyczny, a pierwsze efekty terapii odczuwają już kilka tygodni po zabiegu.

Główne wskazania do laseroterapii

Dużą zaletą zabiegów laserowych w ginekologii jest ich uniwersalność i redukcja nawet kilku problemów dzięki jednej terapii. Głównymi wskazaniami, ze względu na które kobiety powinny rozważyć zabieg laserowy, są:

 • wpływające na komfort psychiczny i fizyczny objawy wysiłkowego nietrzymania moczu,
 • pogorszenie elastyczności tkanek, tzw. “luźna pochwa”,
 • poporodowe zmiany w strukturze narządów intymnych,
 • niedostateczne zwężenie ścianek pochwy bądź jej przedsionka i wejścia,
 • suchość i pieczenie okolic kobiecych,
 • zanikowe zapalenie pochwy,
 • niedostateczna jędrność warg sromowych,
 • nadmierna pigmentacja przedsionka pochwy,
 • problemy z odczuwaniem satysfakcji seksualnej.

Więcej o zabiegach laserowych w ginekologii: www.chirurgiaplastycznabydgoszcz.pl

Jedna odpowiedź

 1. Ola

  WNM to strasznie uciążliwy problem, niestety borykałam się z nim dość długo bo wstydziłąm się iść do lekarza… ale Pan Doktor Kępa okazał się cudownym człowiekiem! Dzięki nie mu znowu zaczynam żyć!

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany