Podstawą makijażu dla wielu kobiet jest odpowiednio dobrany podkład. Wyrównuje koloryt i zakrywa niedoskonałości, dzięki czemu twarz staje się gładka i pełna blasku. Jednak kosmetyki te mają to do siebie, że pod wpływem wody łatwo spływają z twarzy, odsłaniając to, co niekoniecznie chciałybyśmy pokazać. Taka sytuacja wymaga częstych poprawek, szczególnie w gorące, letnie dni. Niektóre z nas odpuszczają sobie wtedy nakładanie fluidu na twarz, jednak są sytuacje, kiedy nienaganny wygląd jest koniecznością, a pogoda temu zdecydowanie nie sprzyja. Na szczęście w drogeriach można dostać wiele kosmetyków, które opierają się działaniu wody, a spośród nich można wybrać dobry podkład wodoodporny, który będzie utrzymywał się na twarzy przez wiele godzin bez względu na temperaturę czy niesprzyjające warunki atmosferyczne. Czy warto jednak tego typu produkty stosować na co dzień? Przyjrzyjmy się wadom i zaletom podkładu wodoodpornego.

Kiedy warto stosować podkład wodoodporny?

Myśląc o kosmetykach wodoopornych w ogóle, najczęściej nasuwa nam się skojarzenie z latem i wakacjami. Wtedy panują wysokie temperatury, których makijaż wykonany zwykłymi kosmetykami może nie przetrwać. Ponadto często jeździmy nad jezioro czy morze, gdzie woda również może negatywnie działać na nasz wygląd. Zastanawiamy się więc, jak się malować w ciepłe dni i szukamy idealnego podkładu na lato. Jednak nie są to sytuacje, gdy nałożenie podkładu wodoodpornego jest niezbędne. Kiedy jest bardzo gorąco, warto dać skórze oddychać, jednak są sytuacje, gdy nie jest to możliwe, a wygląd jest ogromnie ważny.

Kiedy szczególnie warto sięgać po tego typu kosmetyki?

  • Jeśli pracujesz i spotykasz się z ważnymi klientami lub masz pracę, gdzie nienaganny wygląd jest koniecznością, niezależnie od pogody panującej na zewnątrz.
  • Kiedy czeka cię ważna okazja, bierzesz ślub czy jesteś gościem na ważnym spotkaniu lub innej uroczystości, a wiesz, że będzie gorąco, lub po prostu chcesz pięknie wyglądać i mieć pewność, że podkład pozostanie w nienaruszonym stanie.
  • Gdy czeka cię sesja zdjęciowa. Aparat uwielbia nienaganną cerę i niestety uwypukla wszelkie niedoskonałości, zatem jeżeli szykujesz się na sesję, a w dodatku wiesz, że może ochlapać cię woda, podkład wodoodporny będzie koniecznością.

Zalety trwałego podkładu

  • Duża trwałość. Wodoodporny fluid to także bardzo trwały podkład, który może utrzymać się na skórze nawet całą dobę bez uszkodzeń. Idealnie nadaje się więc na wszelkie ważne wyjścia i nie naruszy go woda czy pot.
  • Doskonałe krycie. Z reguły tak trwały kosmetyk również doskonale kryje wszelkie niedoskonałości.
  • Nie wymaga poprawek, jest zatem doskonałym rozwiązaniem, kiedy nie mamy czasu kontrolować stanu swojego make upu
  • Zapewnia świeży i doskonały wygląd na wiele godzin.

Wady podkładu odpornego na wodę

  • Trudno go zmyć. Ponieważ podkład wodoodporny nie rozpuszcza się w wodzie, nie da się go zmyć zwykłym płynem micelarnym. Najlepiej użyć do tego olejów lub płynów do usuwania makijażu wodoodpornego.
  • Jako że tłuszcze rozpuszczają tego typu produkty, osoby o tłustej skórze mogą zaobserwować obniżoną trwałość. Warto w takiej sytuacji zastosować kosmetyki matujące oraz nałożyć puder.
  • Częste stosowanie może wysuszać skórę, warto więc odpowiednio ją nawilżać.

Jak nakładać podkład, aby był jak najbardziej trwały?

Najlepiej do aplikacji wykorzystać własne palce lub pędzel. Nakładanie warto zacząć od środka twarzy i rozprowadzać kosmetyk, kierując się do zewnętrznej części i lekko wmasowując produkt w skórę. Całość można utrwalić pudrem, by bardziej przedłużyć trwałość.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany